ЗЕЛЕНЬКІВСЬКИЙ НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ»

Н А К А З

27.08.2021 р. с. Зеленьки № 57/1

Про затвердження Алгоритму дій учасників

освітнього процесу у разі виявлення

у здобувача освіти та/або працівника

ЗЗСО ознак гострого респіраторного захворювання

На виконання Протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 та Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 16.06.2020 № 1411, з метою визначення порядку відокремлення осіб, у яких виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, від інших здобувачів освіти та працівників ЗЗСО, а також процедури інформування батьків (інших законних представників) та консультування з ними і сімейними лікарями/органами управління охороною здоров'я для прийняття узгодженого рішення щодо направлення дітей (з батьками або особами, які їх заміняють) додому або (за наявності підстав) щодо направлення учнів/педагогів/працівників до закладу охорони здоров’я

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Алгоритм дій учасників освітнього процесу у разі виявлення у здобувача освіти та/або працівника Зеленьківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» ознак гострого респіраторного захворювання (додатки 1, 2).

2. Відповідальній особі за виконанням Тимчасових рекомендацій на період дії карантину Сабадину Ю.М. опрацювати документ з працівниками та здобувачами освіти Зеленьківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Протягом 01.09.2021 року .- 04.09.2021 року

3. Увести в дію вищезазначений Алгоритм з дня затвердження.

4. Адміністратору сайту ліцею Сад О.М. розмістити документ на сайті для знайомства громадськості.

5. Контроль за виконання даного наказу залишаю за собою.

Директор НВК В.О. Комар

З наказом ознайомлені:

Додаток 1

до наказу №57/1 від 28.08.2021р.

Алгоритм дій учасників освітнього процесу

Зеленьківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»

у разі виявлення у здобувача освіти та/або працівника ЗЗСО ознак гострого респіраторного захворювання

Документ розроблено на виконання Протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 та Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 16.06.2020 № 1411. Алгоритм складено і введено у дію для визначення порядку відокремлення осіб, у яких виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, від інших здобувачів освіти та працівників ЗЗСО, а також процедури інформування батьків (інших законних представників) та консультування з ними і сімейними лікарями/органами управління охороною здоров'я для прийняття узгодженого рішення щодо направлення дітей (з батьками або особами, які їх заміняють) додому або (за наявності підстав) щодо направлення учнів/педагогів/працівників до закладу охорони здоров’я.

І. Дії батьків здобувачів освіти Зеленьківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ

1) Батьки здобувачів освіти не відправляють дитину до НВК та невідкладно звертаються за медичною допомогою до сімейного лікаря, якщо діти мають ознаки гострого респіраторного захворювання або коли йдеться про підозрілий випадок захворювання на COVID-19 у здобувача освіти чи про контакт дитини з підтвердженим або ймовірним випадком COVID-19.

2) У такому разі батьки здобувачів освіти терміново повідомляють про це класного керівника/медичну сестру/адміністрацію НВК.

3) Здобувачі освіти після лікування допускаються до навчання у НВК за умови надання довідки від сімейного лікаря.

ІІ. Дії керівника Зеленьківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» у разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання

1. У разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини, здобувачі освіти знаходяться в масках постійно до вирішення питання щодо направлення їх додому чи до закладу охорони здоров’я.

2. До прийняття відповідного рішення здобувач освіти направляється до спеціально відведеного приміщення (в супроводі медичного працівника НВК або, в разі відсутності медичного працівника , класного керівника або іншого працівника закладу (далі - уповноважена особа), визначеного керівником закладу або його заступником. Медичний працівник НВК або уповноважена особа невідкладно інформує батьків (інших законних представників), переконавшись у тому, що батьки здобувача освіти знають, як зв’язатися з нею. Ця особа має бути забезпечена стандартними засобами захисту, а також повинна дотримуватися заходів безпеки при догляді за особами з підозрою на СОVID-19: носити маску і дотримуватися необхідної дистанції.

У разі, якщо дитина налякана і болісно переживає власний стан, медичний працівник або уповноважена особа має заспокоїти дитину і залишатися з нею в кімнаті для ізоляції, що добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватися дистанції.

3. Медичний працівник НВК або уповноважена особа має надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру.

4. Медичний працівник НВК або уповноважена особа закладу реєструє випадок в журналі реєстрації форми 060/о.

5. Медичний працівник НВК або уповноважена особа телефонує батькам та/або сімейному лікарю, викликає (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.

6. Медичний працівник НВК або уповноважена особа співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб:

які знаходилися разом в одному приміщенні (класі);

які контактували в побуті.

7. Ніхто з працівників НВК, у тому числі медичний працівник чи уповноважена особа, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком СОVID -19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють СОVID -19, задля збереження лікарської таємниці. Обов’язок закладу освіти — запобігати булінгу та стигматизації у зв’язку з СОVID -19.

ІІІ. Дії керівника Зеленьківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» 2 у разі отримання позитивного тесту на SARS-СоV2 у здобувача освіти

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-СоV2 здобувача освіти НВК:

1) директор закладу освіти направляє додому на самоізоляцію контактних осіб (клас, групу) (згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОVID -19)») на 14 днів.

2) Технічний персонал проводить позачергову дезінфекцію та генеральне прибирання приміщення школи/класу тощо;

3) для класу/групи, яка перебуває на самоізоляції, вчителі даного класу/групи під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи організовують освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;

4) якщо захворювання на СОVID -19 підтвердилося і в контактних осіб, директор НВК може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох класів або закладу освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах;

5) медичний працівник закладу або уповноважена особа має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.

ІV. Якщо на СОVID-19 захворів учитель, інший працівник Зеленьківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»:

працівники НВК з ознаками гострого респіраторного захворювання, або перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на СОVID-19, або коли йдеться про підозрілий чи ймовірний випадок захворювання на COVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою.

1) Якщо температура, кашель, нежить у працівника НВК з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на СОVID-19.

2) У приміщенні, де знаходився хворий вчитель/працівник, технічний персонал проводить поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

V. Алгоритм дій технічного персоналу Зеленьківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» щодо дезінфекції приміщень у разі підозри на COVID-19 у здобувача освіти, працівника школи

1) Дотримуватися запобіжних заходів безпеки.

2) Підготувати все необхідне для дезінфекції.

3) Після приготування дезінфікуючого засобу нанести його на ганчірку (рушник) і протерти всі поверхні у приміщенні (місці), де знаходився хворий (ручки, столи, стільці, вікна, стіни, тощо), а також поверхні в туалеті.

4) Декілька разів вимити підлогу дезінфікуючим засобом, рухаючись з одного кінця приміщення до іншого.

5) Провітрити приміщення.

6) Усі ганчірки (рушники), що використовувалися під час дезінфекції, і відходи, що утворилися в процесі дезінфекції, помістити у спеціальний пакет та у спеціальну ємність для використаних ЗІЗ.

7) Зняти маску, зняти рукавички.

8) Використані рукавички, маску помістити у спеціальний пакет та у спеціальну ємність для використаних ЗІЗ.

9) Вимити руки з милом.

10) По можливості прийняти душ і перевдягнутися після дезінфекції.

VІ. Інформування учасників освітнього процесу про СОVID-І9 у Зеленьківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ»

Керівник і педагогічні працівники НВК зобов’язані:

1) Переконатися, що працівникам НВК та батькам школярів відомо, що ніхто не має відвідувати заклад освіти, якщо у нього підвищена температура, кашель, нежить, підозрілий чи підтверджений випадок захворювання на COVID-19 та якщо вони мали контакт з підтвердженим або ймовірним випадком COVID-19. Переконатися, що вони розуміють, що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим, та звернутися до сімейного лікаря.

2) Попросити, у разі підозри, контакту чи хвороби на СОVID-19 вчителів/працівників ліцею і батьків учнів повідомляти про це вчителя/медичного працівника /адміністрацію закладу освіти.

3) Нагадувати працівникам ліцею та батькам учнів про особливу небезпеку СОVID-19 та необхідність дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.

4) Пояснювати, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими справами.

5) Порадити, як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих та дітей (регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення).

6) Закликати звертатися до лікаря/лікарки телефоном у разі появи небезпечних симптомів.

Додаток 2

до наказу №56/1 від 26.08.2021р.

Витяг з Додатку 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 16.06.2020 № 1411

Визначення випадку захворювання на COVID-19

Підозрілий випадок:

– пацієнт з гострим респіраторним захворюванням (раптовий початок, лихоманка, та хоча б один з наступних симптомів: кашель або утруднене дихання), незалежно від необхідності госпіталізації, та який за 14 днів до появи симптомів відповідає принаймні одному з наступних епідеміологічних критеріїв:
– мав контакт з підтвердженим або ймовірним випадком COVID-19;
– відвідував або проживав у країні/регіоні із місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ;
– пацієнт з тяжким гострим респіраторним захворюванням (температура тіла ≥ 38ºС та хоча б один з наступних симптомів: кашель або утруднене дихання);
– необхідність госпіталізації та відсутність інших причин, які повністю пояснюють клінічну картину.

Ймовірний випадок – підозрілий випадок, для якого лабораторне дослідження на SARS-CoV-2 не може бути однозначно трактовано.

Підтверджений випадок – особа з лабораторно підтвердженим захворюванням COVID-19, незалежно від клінічних ознак та симптомів.

Епідеміологічно пов’язаний випадок – підозрілий випадок захворювання на COVID-19, за якого не проведено адекватного лабораторного обстеження, але який мав контакт з іншим лабораторно підтвердженим випадком COVID-19 за 14 днів до появи симптомів.

Контакт визначається як:

– особа проживає в одному домогосподарстві (квартирі, будинку) з хворим на COVID-19;
– особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання);

– особа мала незахищений контакт (без використання ЗІЗ) із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок);
– особа контактувала із хворим(и) на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови НЕ використання відповідних ЗІЗ або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок);

– особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру.

ЗЕЛЕНЬКІВСЬКИЙ НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ»

Н А К А З

26.08.2021 р. с. Зеленьки № 57

Про затвердження протиепідемічних заходів
у закладах освіти на період карантину
у зв'язку поширенням коронавірусної
хвороби (СОVID-19​)

Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 17 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та з запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»,

Наказую:

1. Затвердити протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), що додаються.

2. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

3. Визнати такою, що втратила чинність постанову головного державного санітарного лікаря України від 30 липня 2020 року № 42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)».

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) у навчальному 2021-2022 році суб'єкти, що відповідальні за влаштування, утримання закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (далі - заклади освіти), мають здійснювати свою діяльність з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів (далі - заходи), спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

4. Сабадину Ю.М. відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують:

· Проводити щоденний контроль за виконанням заходів;

· проводити роз'яснювальну роботу з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (СОVID-19) серед персоналу або здобувачів освіти;

· розробити алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (СОVID-19) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти;

· недопускати до роботи персонал, визначеного таким, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я;

· проводити інструктаж для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (СОVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

5. Допускати до роботи персонал закладу освіти за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.

У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °C або із ознаками гострого респіраторного захворювання. такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °C або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

6. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

· організувати централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;

· проводити навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог;

· необхідні умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо);

· розміщувати інформацію (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Завгоспу Линник Т.С. розробляти маршрути руху здобувачів освіти (залучаються всі можливі входи в приміщення закладу) та складає графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу. Графік допуску повинен бути сформований таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу. Забороняється допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

7. Педагогічний склад закладу освіти перед початком занять проводить опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти одягають маску, тимчасово повинні бути ізольовані в спеціально відведеному приміщенні закладу, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров'я.

Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.

8. Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання захисної маски або респіратора.

9. На всіх входах до закладу організовувати місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).

10. Необхідно забезпечити раціональне використання запасних виходів із закладу освіти, використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.

11. За можливості забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

12. Проведення занять у класах (аудиторіях) дозволено лише для окремих класів (груп).

13. Здобувачі освіти в сфері охорони здоров'я, що проходять навчання (виробничу практику) на базі закладів охорони здоров'я повинні дотримуватись додаткових протиепідемічних заходів, визначених цим закладом.

14. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби СОVID-19 в одного з учнів (студентів), всі інші учні (студенти) відповідної групи визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я.

15. У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила та паперових рушників (або електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено.

Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом.

Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку. коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

16. Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).

17. Після кожного навчального заняття проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин. При провітрюванні слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.

Кухару Дибовській Г.І. розробити графік харчування здобувачів освіти. Рекомендовано провести розрахунок максимальної кількості учнів, які можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та вживати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр.

18. Функціонування питних шкільних фонтанчиків на території закладу освіти не дозволяється. Питний режим здобувача освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.

19. При організації харчування необхідно забезпечити відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

20. Усіх працівників харчоблоку забезпечувати засобами індивідуального захисту із розрахунку захисна маска на 3 години роботи, одноразовими рукавичками. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

21. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

22. Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.

23. При організації харчування необхідно забезпечити умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни - рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук, тощо.

24. З працівниками харчоблоку необхідно провести навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.

Водію Дмитренку В.А. проводити дезінфікуючі заходи у салоні транспортного засобу в кінці робочої зміні;

· забезпечити засобами індивідуального захисту (із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи на 1 особу), антисептичний засіб для обробки рук;

· проведення навчання з питань використання та утилізації засобів індивідуального захисту;

· щоденний контроль за станом здоров'я водіїв та проведення температурного скринінгу до початку робочої зміни;(Сабадин Ю.М.)

· не допуск до роботи осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби або підвищеною температурою тіла понад 37,2 °C; (Сабадин Ю.М.)

· дозволяти вхід до салону автотранспорту при наявності засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски);

· перевезення пасажирів здійснювати у межах кількості місць для сидіння.

25. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою

Директор НВК В.О. Комар

Кiлькiсть переглядiв: 169

Коментарi