• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка соціального педагога

/Files/images/изображение_viber_2023-04-26_10-47-40-297.jpg



Смоляр Яніна Володимирівна

Стаж роботи соціальним педагогом - 14 років

Чим займається соціальний педагог у школі?

Соціальний педагог так само як і практичний психолог – невід’ємна ланка навчально- виховного процесу. Його роль у школі дуже важлива. Навідміну від вчителя-предметника, він не веде уроки, він знаходиться там, де необхідна його допомога і сприяння розвитку дитині. Соціальний педагог – це вчитель, який завжди готовий допомогти дитині, вислухати її, дати корисну пораду. Соціальний педагог відіграє роль щирого та відвертого друга школяра, з яким завжди можна поділитися горем, вилити душу, знайти прихистку.

Також він виявляє учнів, які потребують соціальної допомоги. Це діти, які в силу своїх здібностей не можуть засвоїти шкільної програми. Це діти, які переживають стреси в колективі однолітків у школі чи в сім'ї. Це хворі діти з тими чи іншими вадами, або ж школярі які долучилися до наркотиків, алкоголю. Це педагогічний працівник, який активно співпрацює з різноманітними органами: службами у справах дітей, сім’ї, молоді та спорту, органами міліції, працівниками районної лікарні, тісно співпрацює з психологічною службою району та психолого-педагогічною службою шкіл міста. Соціальний педагог також допомагає обдарованим дітям.

Іноді допомога цим учням може складатися тільки в тому, щоб розібратися в їх відносинах з оточуючими. В іншому випадку - навчити контролювати свої вчинки, бути в собі впевненим. Але і в тому і іншому випадку від соціального педагога потрібні чуйність і сердечність.

Соціальний педагог стає співорганізатором позашкільної діяльності школяра, об'єднуючись у своїй виховній роботі з батьками. Він організовує різноманітні секції та клуби, різноманітні трудові, туристські та краєзнавчі групи, проводить цікаві екскурсії та зустрічі з цікавими людьми. Таким чином соціальний педагог навчального закладу допомагає у соціалізації школярів, вихованню національно свідомого громадянина та патріота України, готує учнів до життя у суспільстві.

Соціальний педагог школи періодично інформує педагогічний колектив про психологічний клімат в класах, про кожного учня у складному становищі та про надання йому допомоги. Відіграє головну роль у підготовці та складанні плану соціальної роботи школи.

Свого часу відомий французький льотчик і письменник Антуан де Сент-Екзюпері називав людське спілкування найбільшою розкішшю на світі. Але в одному випадку – це “розкіш”, а в іншому – професійна необхідність. Є такі види людської праці, які просто неможливі поза спілкуванням. Таким видом професійної діяльності є робота соціального педагога.

Соціальний педагог зобов’язаний знати духовний світ дитини і в будь-якій ситуації відчувати, що дітям цікаво, важливо, а що – ні. Він відповідальний і за вміння правильно зрозуміти причини завищеної самооцінки дитини, мотиви її поведінки в різних ситуаціях і за своєчасність внесення корективів до своєї діяльності на основі отриманої інформації.

Завдання:

1. Здійснення соціально-педагогічного супроводу освітнього процесу.

2. Формування морально зрілої особистості, соціально-значущих орієнтацій і установок у життєвому самовизначенні учнів.

3. Створення сприятливих умов для розвитку здібностей та реалізації можливостей особистості, її пристосованості до життя.

4. Профілактика негативних явищ (моральних, фізичних, соціального характеру) й пропаганда здорового способу життя.

5. Попередження жорстокості (буллінгу) щодо особистості в учнівському середовищі.

6. Соціально-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами, дітей пільгового контингенту, сімей у СЖО.

7. Відстоювання прав та інтересів учнів відповідно до державних та міждержавних документів з метою забезпечення для неповнолітніх гарантованих їм прав та умов життєдіяльності.

8. Формування навичок правомірної поведінки і навчання діяти в різноманітних життєвих ситуаціях у відповідності з нормами права.

9. Психолого-педагогічна підтримка, діагностика, консультування усіх учасників освітнього процесу.

контактні дані: (тел: 096 402 87 14) 45tfm7@ukr.net (для дистанційних консультувань)

Кiлькiсть переглядiв: 96

Коментарi